I. Suli Foci Kupa

Iskolánk gyorslábú fiai két korcsoportban mérték össze labdaérzéküket más iskolák csapataival a hét elején. Az I. Suli Foci Kupán 3-4. évfolyamunk és 5-6. évfolyamunk tanulói versenyeztek.

Az alsós csapatunk a térség általános iskolái, Nagyvenyim, Sárbogárd, Martonvásár és Baracs ellen játszott. A felsős csapatunk Dunaújváros általános iskoláival mérkőzött meg, a Vasvári, a Dózsa és a Móricz Iskolák csapataival.

A barátságos mérkőzések célja volt a sportolási lehetőség biztosítása; a szabadidő hasznos eltöltésének ösztönzése; a fair play megismertetése; a gyermekek közötti csapatmunka és közösségi interakció fejlesztése; a rendszerben való gondolkodás, csapatszellem kialakítása; az egymás iránti tisztelet tanítása; a szabályok betartatása.

Fiaink ezt a sportot egyelőre hobbi szinten űzik, de a foci iránti szeretetük lendületet adott a mérkőzéseknek. A gyerekek a játékszabályokat betartották, motiváltan játszottak végig. Minden meccsnek nagy küzdéssel, lelkesedéssel vágtak neki. Igyekeztek a játékukba mindent beleadni és helytállni.

Nem mellesleg a fiúk gólt is lőttek: Csőregi Balázs (3.a) – 1 gólt, Hegyes Márk (5.a) – 2 gólt, Weixl Dominik (6.c) – 2 gólt szerzett iskolánknak.

A csapatokat felkészítette és a kupára elkísérte Bécs Krisztina tanító (alsó tagozat) és Nagy Tímea testnevelő (felső tagozat).

Büszkék vagyunk rátok gyerekek! Örülünk, hogy az iskolánkat odaadóan képviseltétek!

Alsós csapat

Felsős csapat