Hit és etika oktatás

Megjelent: 2015. február 27. péntek

Tájékoztató

Az állami fenntartásban lévő iskolák első és ötödik osztályában 2013. szeptemberével bevezetésre került a kötelező etika oktatás, valamint - kötelezően választható alternatívaként - valamely egyház hit és etika oktatása.
A 2016/17-es tanévtől kezdődően már elsőtől nyolcadikig valamennyi évfolyamra kiterjed a fenti tantárgyak közötti választás kötelezettsége. (Törvényi forrás: 20/2012 (VIII.31.) EMMI rendelet 182/A és 182/B §-a.)
Minden évben lehetőség nyílik a szülők számára a fenti évfolyamatokon, hogy válasszanak az etika, illetve a hit és etika között.  A döntés egy tanévre szól és változtatásra csak a következő tanévre vonatkozóan van lehetőség.

A fentiekhez tartozó mellékletek:

Szülői nyilatkozat. (A leendő elsősök esetében a szülő ezt az iskolában töltheti ki a beíratáskor.)

Választható egyházak:

Dunaújvárosi Református Egyházközség
2400 Dunaújváros, Szent István u. 7.
Lelkipásztor: Böttger Antal
Telefon: 25/281-163
Honlap: dunaujvaros.reformatus.info

Római Katolikus Egyházközség
2400 Dunaújváros, II. János Pál pápa tér
Hitoktató: Gida Fruzsina Mária
Telefon: 25/282-583, 30/748-4436
Honlap: dunaujvaros.com/katolikus

Dunaújvárosi Görögkatolikus Egyházközség
2400 Dunaújváros, Temető u. 1.
Parókus: Kovács István
Telefon: 30/6779-862

Dunaújváros-Kisapostagi Társult Evangélikus Egyházközösség
2400 Dunaújváros, Szilágyi E. út 34.
Lelkész: Stermeczki András
Telefon: 285-426, 20/824-3547

Hit Gyülekezete
2400 Dunaújváros, Szilárd Leó utca 1.
Hitoktatási referens: Varga Béla
Telefon: 20/942-0199