Fejér megyei sakkcsapat diákolimpia - Mór, 2019.02.16

Az idei évben, a Móron megrendezett megyei sakkcsapat diákolimpián a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola három korcsoportban is indított csapatokat.

A lányoknál 4 játékos volt nevezhető, közülük 3-3 játszott egyes fordulókban. A fiúknál 4 fő alkotta a mérkőzésen a csapatot. Náluk 5 fős keretből lehetett a játékosokat kiválasztani egyes fordulókra. A fiú csapatokban lányok is szerepelhettek.

Az I.-II. Korcsoportos (2008. 01. 01. után született) lányok magabiztosan, minden mérkőzést megnyerve, utasították maguk mögé a két Székesfehérvári, Móri, és Dunaújvárosi riválist. A csapat tagjai: Szalai Szimonetta 4.a, Horváth Gréta 4.b, Majoráni Gréta 2.a, Schreiber Natália 2.b osztályos tanulók.

A győzelem azt jelenti, hogy a Petőfis lányok képviselhetik a megyét Szombathelyen március 22-24 között az Országos Sakk Csapat Diákolimpián.

Ugyanebben a korcsoportban a fiúknál sajnálatosan csak hárman tudtak elutazni Mórra. Bár így minden fordulóban 1 pontos hátránnyal ültek le Velencei, Székesfehérvári, Móri riválisaik ellen, de harcosan, becsülettel végig játszották a versenyt, és végül a 4. helyen zártak. A csapat tagjai: Solymosi Dávid 4.b, Majoráni Marcell 4.a, Borbély Áron 3.a.

A III.- IV. korcsoportos (2004-2007) fiúk csapatversenyében Rácalmási, Székesfehérvári, Váli, Móri, iskolák csapatai ellen kellett felvenniük tanulóinknak a versenyt. Nagy csatákban, végig kiélezett küzdelemben a 3. helyet sikerült megszereznie a csapatnak, mindössze 0,5 ponttal lemaradva a 2. helyezett mögött. Csapat összeállítás: Borbély Dániel 4.b, Vidák Boglárka 6.a, Jilg András 6.b, Laskovics Zsolt 6.b, Borbély Gergő 4.a.

Képek itt megtekinthetők:>>tovább>>

Minden résztvevőnek gratulálunk!

Az alsós lányoknak sok sikert kívánunk az országos döntőben!