Közlekedés - KRESZ - Sport - Egészség közösségi program 4-6.

Az elmúlt héten iskolánk 18 fős negyedik - hatodik osztályos csoportja bejárós közösségi programokon vehetett részt. Csoportunk, fenntartónk, a Dunaújvárosi Tankerületi Központ jóvoltából napi négyszeri étkezésben, új sport- és játékeszközökben, buszjegyekben, belépőjegyekben, tornazsákokban részesült. Köszönet érte.

A gyerekkel tíz különböző programot valósítottunk meg ’Közlekedés, KRESZ, Sport, Egészre nevelés’ témakörben. A tornateremben, tantermeinkben és sportudvarunkon változatos csapatjátékokat tanultunk.

A képre kattintva galéria nyílik meg

Ismereteink bővítése céljából iskolánkból a hét minden napján kimozdultunk. Kipróbáltuk a tömegközlekedés helyi lehetőségeit - utaztunk helyi és helyközi járatos autóbusszal, megismerkedtünk vasútállomásunk szolgáltatásaival, megtanultuk, hogyan kell buszjegyünket önállóan kezelni. A nagy melegre való tekintettel a helyi élményfürdőbe kétszer is ellátogattunk.

A képre kattintva galéria nyílik meg

Városunk legújabb játszóterén és a Decathlon Sportáruház sportpályáján ügyességi sportjátékokat tanultunk. Rácalmáson a Jankovics-kúriában vendégeskedtünk – tanösvényt látogattunk, megcsodáltuk a gyönyörű parkot, langallót kóstoltunk, majd megtekintettük a kúria Afrika kiállítását.

KRESZ napunkon felfedeztük leggyakoribb és legismertebb tábláinkat. Megkülönböztettük köztéri jelzéseinket céljuk, formájuk és színük szerint. Ügyességi pályát építettünk, majd láthatósági mellényben gurulós próbát teljesítettünk - ki kerékpáron, ki rolleron, ki görkorcsolyával.

Napi élményeinkről - minden nap egy kicsit továbbfejlesztve azt – 4-5 fős csapatokban térképet rajzoltunk. Egy alkalommal gofri - zsúrt is rendeztünk. A desszert elkészítésben és természetesen a jól megérdemelt elfogyasztásában minden tanulónk kivette a részét.

A gyerekek informális tanulmányairól, jókedvéről és biztonságáról Árvai Gyöngyi és Sárosi Rózsa Enikő tanárnők gondoskodtak.

A programjainkhoz egy-egy alkalommal csatlakozó önkéntesek segítségét ezúton is köszönjük: Késmárkyné Illés Helga, Csontos Alex, Késmárky Lili, Szilágyiné Számely Szandra, Jankovics Ildikó.

Kedves Gyerekek! A hét élmény volt veletek! Köszönjük.