Gyomaendrődi közösségi program

Iskolánk tanulói az idei tanévben több, az Európai Unió által finanszírozott nyári közösségi programon vehetnek részt. Véget ért a programok első hete. 24 tanulónk Gyomaendrődre utazhatott el, ahol kalandokban és szórakozásban gazdag öt napot tölthettek el a "Nomád - kaland" témamodul keretében. Csak egy kis ízelítő a programokból: GPS-es kincskeresés, bátorságpróba, 23 kilométeres gyalogtúra, péküzem-látogatás és kostoló, motorcsónak túra a Hármas-Körösön, horgászverseny és persze rengeteg játék, pancsolás és sport. A közösségi program fő feladata a csapatépítés, a közös dontések és felelősségvállalás erősítése volt, melyet két, a gyerekek által jól megtervezett és kivitelezett akadályversenyen keresztül valósítottunk meg. Ötödikeseink és hetedikeseink hamar összebarátkoztak, szuper csapat kovácsolódott össze már az első napokon.

A szobák között tisztasági versenyt hirdettünk, és örömmel nyugtáztuk, hogy a gyerekek lelkesen csináltak rendet maguk körül. A napi győztes házikó büszkén tehette ki iskolánk zászlaját portájára az adott napon.

Szálláshelyünk a gyomaendrődi Pájer Kemping volt, ahol a Pájer család mindenben a rendelkezésünkre állt, nem tudtunk olyat kérni, amit ne teljesítettek volna készségesen. Tanulóink barátságos faházakban és lakókocsikban laktak. Napi ötszöri étkezés járt a gyerekeknek, így pocak nem maradt éhesen.

A gyerekek gondját Nagy Gabriella, Hingyi Anikó, Nagy Teréz és Pillár Balázs viselte.

Ezúton köszönjük a lehetőséget a részvételre a Dunaújvárosi Tankerületnek, a remek szállást és ellátást a Pájer Kempingnek, a résztvevők szüleinek, de természetesen a legnagyobb köszönet a gyerekeknek jár, akik jókedvükkel és lelkesedésükkel töltötték meg a békési kis települést.

KÉPEK ITT és ITT (összesen több, mint 900 db)