Közlekedési délutánon vettünk részt

A Magyar Autóklub szervezésében május 9-én, szerdán, alsósaink egy maroknyi csapata  közlekedési délutánon vehetett részt. A 4.b osztály tanulói nagy lelkesedéssel indultak a programra, mely interaktív elméleti oktatással kezdődött. A szervezők közlekedési helyzetek bejátszásával tették szemléletessé, miért fontos a figyelem, és nem utolsó sorban a fegyelem a közlekedésben. Felhívták a figyelmet arra, hogy milyen veszélyeket rejt, ha vezetés/kerékpározás közben mobiltelefont használunk.
Ezután a TESCO parkolójában felállított ügyességi pályán gyakorolhattak tanítványaink. Előkerültek a kerékpárok, no meg a gokart is. A gyerekek nagy élvezettel rótták a köröket , s közben azt is megtanulták, hogy lassan, az akadályokat kikerülve nem is annyira könnyű dolog közlekedni. A kellemes délután zárásaként egy kis ajándékkal kedveskedtek a szervezők megkoronázva ezzel az egyébként is emlékezetes programot. KÉPEK ITT