Alsósok a Lajta hajón

A Magyar Honvédség megalapításának 170. és az első világháború befejezésének, valamint a Hadtörténeti Intézet és Múzeum alapításának 100. évfordulójára emlékezve indult második országjáró körútjára a Lajta Monitor Múzeumhajó. Dunaújvárosban is kikötött 2018. május 2- 6. közötti időszakban volt látható a 147 éves hajócsoda kikötőnkben.
Iskolánk egy maroknyi csapata izgalommal készült ezen hajó meglátogatására, 2018.05.04-én pénteken.
A hátizsákjainkat felvéve gyalogosan indultunk neki az iskolától a kikötőig, volt olyan kisgyermek, aki annyira izgult, hogy rosszullét kerülgette, de hamar sikerült ezen állapoton túljutnia.
A hajóhoz odaérve nagyon kedves fogadtatásban volt részünk, a hadtörténeti múzeum munkatársai tartottak múzeumpedagógiai előadást először a hajó rövid történetéről, illetve az első világháborúban használatos egyenruháról, eszközökről, védőfelszerelésről és fegyverzetről, amelyet az előadás végén a gyermekek kezükbe is vehettek.
Majd a védősisakok felvétele után a monitor hajót jártuk körbe és nézhettük meg a matrózok hajón töltött mindennapjainak viszonylag szűk életszíntereit. A Lajta nagyon modernül felszerelt hajónak számított. Megnézhettük a hajó konyháját, a matrózok szállását, illetve a kapitány lakosztályát, a mellékhelyiséget, valamint a fedélzeten elhelyezett ágyúkat.
 A gyermekek sokszor elcsodálkoztak a hallottakon, de nagyon tanulságos és nem mindennapi élményben lehetett részük. Megköszönve a szívélyes vezetést élményekkel teli indultunk vissza az iskolába busszal, illetve a nagyobbak gyalog. KÉPEK ITT