Falták a szavakat a petőfisek

A lassan hagyományosnak számító The Big Read szófaló versenyen vett részt a dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola diákserege, amelyet az Oxford University és a Challenge Utazási Iroda indított közös szervezésben. A március 1-től május 1-ig tartó verseny célja az volt, hogy iskolai összefogással 1 millió szót olvassanak el a diákok.

A Maletáné Szabó Katalin által összefogott megmérettetésen közel 300 könnyített angol nyelvű regény, novella, képregény közül választhattak a résztvevő gyerekek. A petőfisek közül 101 diák vett részt a nagy olvasásban, amelyben összesen 1.870.678 szót olvastak el. Ez azért is nagyszerű, mert csaknem a kétszeres mennyiséget teljesítették, mint az elvárt volt. A legtöbb szót elolvasó tíz tanulót külön jutalmazták. Közülük is kiemelkedett a legszorgalmasabbnak bizonyuló Orha Nikolett 8. a osztályos tanuló, aki egymaga 158.035 elolvasott szóval. A versenyben résztvevő minden diák „The Big Read” emléklapot kapott, melyen az általa elolvasott szómennyiség is fel lett tüntetve. Külön sikernek tekinthető, hogy nem csupán az alma mater angol tagozatán tanuló diákok olvastak buzgón, hanem a normál óraszámban tanulók is megtalálták az ő szintjüknek megfelelően könnyített, de értékes olvasnivalót. A gyermekek számára nagy sikerélményt jelentett, hogy képesek voltak elolvasni és megérteni az angol nyelvű történeteket. Nagy motivációt jelentett az is, hogy a megszokott iskolai tankönyvek és munkafüzetek mellett új, érdekes és olvasmányos tanulási lehetőséghez jutottak, ami egyben az olvasóvá nevelést is segítette. Ezáltal valóra vált a verseny szlogenje is: „Have A Break, Have A Good Read” azaz Kapcsolódj ki, olvass egy jót!
A sok-sok angol nyelvű könyv beszerzéséhez az iskolai Diákönkormányzat és a Petőfis Tanítványainkért Alapítvány nyújtott anyagi támogatást.
A petőfisek az országos versenyben végül az erős középmezőnyben végeztek, új városi rekordot felállítva, s jócskán túlszárnyalva a minimális célkitűzést.

Az első tíz helyezett:

1. Orha Nikolett 8.A 158.035 szó