Tankerületi történelem verseny

A Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola történelem versenyt hirdetett a „Dicsőséges tavaszi hadjárat” 170 éves évfordulója és Görgei Artúr halálának évfordulója alkalmából „A stratégia csodája, Kápolnától Budáig” címmel.

A történelmi vetélkedőn iskolánk három két fős csapata indult ugyanabban a felsős kategóriában. A részvétel külön lexikális felkészülést igényelt az 1949-es csatákról, továbbá Görgeinek a szabadságharcban vállalt szerepéről.

Hetedikes csapatunk, Bognár Csongor és Káveczki Gábor, I. helyezést hozott iskolánknak.

Hatodikosaink is szépen szerepeltek. Hulló Gergő és Tóth Csongor IV. helyen, Ambrus Alma és Kovács Amina VI. helyen végeztek a Dunaújvárosi Tankerület 14 csapatából.

A 7.a-sok felkészülését Hingyi Anikó tanárnő, a 6.a-sok felkészülését Tassy Zsuzsanna tanárnő segítette.

A versenyzőknek és a pedagógusoknak egyaránt gratulálunk!