A Magyar Kultúra Napja

Megjelent: 2017. január 27. péntek Írta: Petőfi iskola

A Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola pedagógiai programjában kiemelten fontos szerepet szánunk annak, hogy tanítványaink ne csak ünnepi megemlékezések keretében halljanak nemzetünk nevezetes napjairól. Célunk, hogy tanítványaink testközelből szerezzenek élményeket a magyar kultúra egy-egy helyi alkotóműhelyében.

A korábbi években a színházi kulisszák rejtelmeibe nyertünk bepillantást avatott színházi szakemberek segítségével.
Tavaly tanulóink egy lelkes és érdeklődő csoportja megismerkedhetett a restaurálás, a múzeumi értékmentés szakmai titkaival, valamint az Intercisa Múzeum legfrissebb kiállítását tekinthették meg muzeológus vezetésével.

Az idén a Kortárs Művészeti Intézet jóvoltából az egyeteme és magyar kultúra tortájának képzőművészettel töltött szeletét ízlelgethette 33 kiváló és érdeklődő diákunk a KMI szakembereinek segítségével.
Külön öröm számunkra, hogy a látogatás egybeesett a kiváló dunaújvárosi festőművész, Birkás István tárlatával. KÉPEK ITT

Találatok: 850

Megosztom:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter