Tankerületi rajzverseny, Kiállítás megnyitó és díjkiosztó

A Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola 45 éves jubileumi tanévének tiszteletére tankerületi rajzversenyt és hozzá kapcsolódóan szépíró versenyt hirdetett.
A verseny célja az volt, hogy névadónk, Petőfi Sándor költeményeit rajzban és szépírás formájában is láttassuk tankerületünk diákjaival.
A pályázatra 9 iskolából, 7 településről több mint 250 versillusztráció érkezett. A legszebb és a legnépszerűbb képi megjelenítést Petőfi versei közül az Itt van az ősz…, Anyám tyúkja, Szeget szeggel és az Alföld című költemények kapták.
A kis művész palánták alkotásai közül 30 mű részesül jutalomban. A díjakat a díjazottak további remek alkotások készítésére használhatják majd.
A verseny érdekessége az volt, hogy a rajzversenyhez szépíró verseny is társult. A díjazott rajzok alapjául szolgáló Petőfi verseket tanítványaink szépíró verseny keretében másolták le. A legszebb kézírással írt másolatok a győztes illusztrációk mellett láthatóak majd a kiállításon.

A rajzverseny szervezője: Dr Nagy Péterné Hauszner Karin volt, a hozzá kapcsolódó szépíró versenyt Szilágyiné Számely Szandra bonyolította le.

A kiállítás megnyitóját 2016.november 16-án tartottuk.
A kiállítás december 15-ig tekinthető meg.

A a megnyitó képeit és a kiállított képeket itt lehet megnézni.

A dunaujvaros.com cikke és képei itt találhatóak.

A duol.hu galériája