Éjszakai lámpás-kaland az iskolában

Egyik olvasás órán az alvásról, ébrenlétről, álmokról beszélgettünk az osztályommal, majd jött az ötlet: mi lenne, ha szerveznénk a suliban egy játékos, mesélős éjszakai kalandot? Remek alkalom, hogy tanítvány és tanár egy másik oldaláról is megismerje egymást és az iskoláját.

A meghirdetett programjavaslat hamar támogatásra talált mind a gyerekek, mind a szülők, pedig az iskolavezetés részéről, ezért sikerült egy igen tartalmas programtervet készíteni.

Az este 8 órakor indult, miután elfoglaltuk a helyünket a tornateremben előkészített matracokon, egy meglepetés pizza-vacsorával vártuk Timi nénivel a gyerekeket. Majd bemutattuk kosárlabda-tudásunkat ezúttal labda helyett cipőkkel. Miután besötétedett, kezdődhetett a rókavadászat. Az előre elrejtett csemegéket a sötétben, zseblámpával kellett megkeresni, és rábukkanni a róka odújára. Ezután „mozi” következett, hálózsákból megnéztük a „Demona” című filmet.

Az éjszaka fő programja a meseolvasás/ -hallgatás volt, Emese néni és Timi néni felváltva olvasta a kedves történeteket. Hajnalig tartott a mese-maraton.

A reggeli ébredés része volt a rendrakás is. A remek hangulatot híven tükrözik az éjszaka folyamán készült képek.

Származási hely: 2016. június 13. Éjszakai lámpás-kaland az iskolában