Legyél te is PETŐFIS!

Tisztelt Szülők!
Kedves Leendő Elsős Óvodás!

Egy nehéz döntés előtt állnak. Hova írassák be gyermeküket első osztályba? Melyik általános iskola lenne a legjobb? Tényleg nem könnyű a válasz, s nem is szeretnénk megmondani Önöknek, hogy mit tegyenek, hisz sok szempontot kell mérlegelniük, s a döntés 8 évre szól.
Engedjék meg, hogy segítsünk!

A Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola a Római körút elején áll. Nem a legmodernebb épület, s nem büszkélkedhet monumentális méreteivel. Csak egy egyszerű iskola, mely hosszú évek óta nagy tapasztalattal oktatja azokat a kisfecskéket, akik itt kezdik meg tanulmányaikat. Igaz, hogy a nevelés-oktatás területén nagy változások mennek végbe, de a mi célunk az, hogy diákjaink a lehető legharmonikusabb környezetben hozzák ki magukból a legtöbbet.

Ha szeretné, hogy gyermeke angol nyelvet tanuljon emelt óraszámban, és a külön tanár ne terhelje meg a családi kasszát, nézzen be hozzánk. Mi szívesen segítünk abban, hogy akár az alapfokú nyelvvizsga se jelentsen problémát. Ebben Maletáné Szabó Katalin angol tanár néni lesz a gyerekek segítségére.

1.a osztályunkban, ahol az emelt szintű angol nyelv tanulására biztosítunk lehetőséget, Dunai Zsoltné, Margó néni tanítja meg az apróságokat az olvasás, írás, számolás rejtelmeire. A délután folyamán pedig napközis kollégánk vezetésével válik teljessé az oktatás.

Ha azonban úgy érzi, hogy gyermekének egy olyan oktatásra lenne szüksége, ahol délelőtt és délután folyamán felváltva tanulhatna és játszhatna csemetéje, s még a házi feladatot is az osztályfőnök segítségével oldaná meg, mi arra is tudunk megoldást. Az 1.b osztály pedagógusai: Némethné Molnár Eszter és Tomanóczyné Gurics Szilvia felkarolják mind a tehetséges, mind a nagyobb segítségre szorulókat egyaránt.

Az Önök igényeinek figyelembe vételével egy harmadik osztály beindítását is tervezzük. Az 1.c kisdiákjai a délelőtti órákban Bebesiné Mukli Emese pedagógiai hozzáértése révén kóstolhatnak bele a tudás gazdag tárházába, míg délután napközis keretek között tölthetik el tartalmasan szabad idejüket.

Természetesen lehetőségeink itt még nem merültek ki, hisz bárki előtt ott áll az angol nyelv mellett a német és a francia nyelv alapjainak megszerzése is, de lehet nálunk főzni, táncolni, túrázni, barkácsolni, sportolni is (birkózás, vízilabda). Terveink szerint a sakk-oktatást is szeretnénk tovább folytatni.
Természetesen még számtalan más vonzó programot rejtenek iskolánk falai, de ezzel a levéllel nem az volt a célunk, hogy mindent megpróbáljunk leírni Önöknek, mert ez lehetetlen lenne. Csak szerettük volna felkelteni az érdeklődésüket a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola iránt.

Kérjük, jöjjenek el hozzánk 2015. január 19-én 16:00 órakor és szánjanak ránk egy kicsit az idejükből! Ismerjenek meg bennünket és csak utána hozzák meg fontos döntésüket! Hisszük, hogy foglalkozásainkkal megkönnyíthetjük ezt a nem kis terhet.

PROGRAMSOROZAT
LEENDŐ ELSŐSÖKNEK és CSALÁDJUKNAK
A DUNAÚJVÁROSI PETŐFI SÁNDOR ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

Kérjük, tiszteljenek meg minket, látogassanak el hozzánk!

1. találkozás

Téma: ISMERKEDJÜNK MEG!
Szülői tájékoztató gyermekeknek játszóházzal
Időpont: 2015. január 19.    16:00 óra

2. találkozás

Téma: VARÁZSLATOS KEZEK
Játékos kézműves foglalkozás + angol nyelvi játék
Időpont: 2015. február 2.     16:00 óra

3. találkozás

Téma: KALANDOZÁS MESEORSZÁGBAN
Játékos mesefoglalkozás     + német nyelvi játék
Időpont: 2015. február 16.     16:00 óra

4. találkozás

Téma: A MOZGÁS ÖRÖME
Játékos sportdélután (váltócipőt kérünk) + francia nyelvi játék
Időpont_ 2015. február 23.     16:00 óra

5. találkozás

Téma: TAVASZI ZSONGÁS
Dalos-verses gyermekjátékok+ angol nyelvi játék
Időpont: 2015. március 9.     16:00 óra

Téma: TE IS LEHETSZ ANGOL TAGOZATOS!
Játékos versengés
Időpont: 2014. március 16-17.     15:00-18:00 óra között

Sok szeretettel várják Önöket az elsős tanítók!gyerekek

gyerekek