Kistérségi komplex természettudományi verseny

November 14-én, szerdán, kistérségi komplex természettudományi versenyt rendeztek a Petőfi Sándor Általános Iskola falai között, amelyen több tantárgyból is számot kellett adni az induló csapatok diákjainak.
A mezőnyt hat iskola csapata képviselte, és a kémia, a fizika, a földrajz, a biológia, a technika és a matematika tudományköréből kapták a csapatok a kérdéseket.
A városi iskolák egységei mellett részt vett a nagyvenyimi Kossuth Lajos Általános Iskola csapata is, akik remekül helytálltak a nehéz versenyben.
A végső sorrendet azonban a helyi általános iskolák egységei „osztották el” egymás között.
A dobogó legfelső fokán a Dózsa iskola csapata végzett, név szerint: Bali Bettina, Szepesi Hanna, és Takács Kristóf – akiknek ezúton is gratulálunk!
Második lett a Vasvári iskola gárdája, a Kéri Kitti, mezei Szilárd és Szögi Viktória trió, mag a harmadik helyen a házigazda Petőfi zárt: a Bellovits Dániel, Karsai Bence, Varga Líviusz hármas összetételű csapattal.
Remélhetőleg az olykor nehéz, ám néhol szellemes feladatok jól megmozgatták a diákok agytekervényeit, s azt minden bizonnyal megígérhetjük, hogy jövőre újra találkozunk majd – ugyanitt!