Karácsonyi fenyők örökbefogadása

Az Oázis Kertészet országos hálózata 1500 db földlabdás fenyőt vett vissza a családoktól karácsony után, 2024 januárjában. Az Iskolakertekért Alapítvány, hogy megmentse a kisfákat igényfelmérést hirdetett a fenyőfák iskolai örökbefogadására. Felmérve udvarunk lehetőségeit, iskolánk 2 db fenyőt tudott örökbe fogadni és ezzel megmenteni az elpusztulástól. Köszönjük a fák Székesfehérvárról Dunaújvárosba szállítását Cziczinger Ferencnek és Czimmer Éva igazgatóhelyettes tanárnőnek. Az örökzöldek jól vannak, túlélték a telet, karácsonykor a lakások melegét, az oda-vissza szállítást, és megtalálták végleges helyüket udvari emelvényünk mellett a többi fa és cserje között. Reméljük, hosszú életük lesz nálunk!