Iskolakert

Tanulóink gondos kis kezeivel az udvari magaságyások tavaszi beültetése április utolsó hetében megtörtént. Gábor bácsi az őszi falevelekből időközben elkészült komposzttal már jó előre előkészítette a magaságyásokat a gyerekek számára. Ezt követően valamennyi alsós osztályunk, felsőből pedig az 5.c és a 6.b osztály felkapálta, bevetette, palántázta a karbantartó úr által előkészített ágyásokat. Most, május közepén, már gyönyörűen zöldellnek a kikelt, kifejlődött, esetleg virágzó növények. Minden osztály más-más növénnyel szórta, töltötte meg a saját ágyását. Láthatunk ott tulipánt, nárciszt, jácintot, fuksziát, szekfűt, muskátlit, gyöngyikét, árvácskát és más egynyári növényeket. Mások uszonna- és fűszernövényeket ültettek: petrezselymet, szamócát, rozmaringot, citromfüvet, borsmentát, levendulát, oregánót, bacsalikomot.

Az osztályok tantermeiket is virágosították. Gyönyörű új dísznövények kerültek az ablakokba, a korábbiakat pedig friss virágfölddel dúsították, átültették. Van ott szanzavéra, anyósnyelv, karácsonyi kaktusz, pletyka, dracéna, orchidea és más dísznövények.

További képek itt