Petőfi 200 programsorozat - Diáknapok

Márciusban iskolánk névadóját ünnepeltük együtt, pontosabban a 200. évfordulóját annak, hogy 1823. január 1-jén megszületett nemzetünk nagy költője, az akkor még Petrovics, később Petőfi Sándor. A Petőfi 200 év jegyében számos diákprogramot szerveztünk. Volt házi matematika versenyünk, tankerületi rajzpályázatunk, Pí-napunk, gálaműsorunk, ünnepi iskolagyűlésünk és városi műsorunk. Tanítványaink az alsósok diáknapján nemzeti színű tízórait fogyasztottak, az iskola épületében elrejtett papírkokárdákat keresgéltek, zászlót készítettek, kiállítást rendeztek, közösen Petőfi verset szavaltak. A felsősök diáknapján a szellemi akadályversenyé volt a fő szerep. Volt versolvasás, puzzle, szókereső, egérrágta szöveg, de sportverseny, karaoke, és megzenésített versek is színesítették a programot.

Galéria itt