Informatikai siker a Szabó Magdában

2023. február 15-én rendezte meg a BIROK Szabó Magda Tagintézménye a hagyományos Word-Paint versenyét a városi- és városkörnyéki iskolák 5-6. évfolyamos diákjai számára. Évfolyamonként egy-egy diák nevezését várták.

A gyerekeknek egy összetett feladatot kellett megoldaniuk 60 perc alatt, a Word szövegszerkesztő segítségével. A dokumentumba be kellett illeszteniük az általuk alkotott rajzot, melyet a Paint rajzolóprogrammal készítettek el. A feladatok megoldása kreativitást és mindkét program gyors és pontos alkalmazását igényelte. Egy óra elteltével minden növendék kipirult arccal fejezte be a munkát. Nagy volt az izgalom, hiszen nemsokára eredményhirdetés következett.

Iskolánkat az 5. osztályosok közül Nagy Gréta Panka, a 6. évfolyamból Imre Fanni tanuló képviselte. Az eredményes szereplésért Gréti emléklapot kapott, Fanni 2. helyezést ért el. Fanni rajza annyira jól sikerült, hogy külön dicséretben is részesült. Szívből gratulálunk mindkét lánykának!

Felkészítő tanár: Milekné Pekkel Szilvia