Horváth Gréta – Bronzérem és különdíj

Horváth Gréta 8.b osztályos tanuló négynapos sakk bajnokságon vett részt Budapesten, a BUDA GP4 nemzetközi sakkversenyén teljesítményével hatalmas sikert aratott. Ezen a versenyen eddig még nem sikerült sem női, sem leány versenyzőnek dobogós helyezést elérnie, a mi 14 éves tanítványunk viszont az idén bronzérmes lett a férfiakkal vegyes mezőnyben. Gréta harmadik lett összetett eredményben és elhozta a legjobb női játékosnak járó különdíjat is a versenyről. A bíró személyesen gratulált neki, akitől bírói különdíjat is kapott.
Gréta hetente egyszer csoportos, kétszer egyéni sakkedzésen készül, hétvégeken pedig rendszeresen sakkmeccseken méreti meg magát. Testnevelés órákon igyekszik, tudatosan fejleszti állóképességét. Az iskolában jól tanul, kedvenc tantárgyai az angol nyelv és a vizuális kultúra. Nagyon szeret rajzolni és színezni, türelmesen dolgozik akár két órát is egy-egy beadandó munkán. A társaságot kedveli, barátokkal szívesen beszélget, könnyen megtalálja a hangot mindenkivel. Nyolcadikosként a továbbtanulás gondolata erősen foglalkoztatja, tanulmányait ősztől a Pannon Gimnáziumban szeretné folytatni. Határozott hosszútávú céljai között szerepel a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem és a sakkedzői diploma megszerzése.
Gratulálunk az elért eredményeidhez, Gréta! A jövődhöz pedig kitartást és sok szorgalmat kívánunk! Büszkék vagyunk rád!