Egészséges kóstoltató

Iskolánk fontosnak tartja, hogy tanítványaink egész tanévben friss vitaminforrásban részesüljenek. Együttműködési megállapodás alapján az Alba Fructus Kft minden héten gondoskodik intézményünkben az iskolagyümölcs- és iskolazöldség-program végrehajtásáról. A hetek többségében ízletes almát, alkalmanként sárgarépát, paradicsomot vagy más terméket is kapunk, mely minden héten az utolsó szemig el is fogy.
Októberi egészséghetünket a kft változatos, többféle íz megkóstoltatásával támogatta. Október 10 - 13. között a szokásos almaszállítmány mellett, körtét, szőlőt, diót és karalábét is kaptak a gyerekek. Kiegészítésként hasznos tanulói munkafüzetek is érkeztek, melyek kiemelik a gyümölcs- és zöldségfogyasztás egészségre gyakorolt pozitív hatását. Feldolgozásukkal a hiteles szakmai ismeretek gyermeknyelven történő átadása megtörtént. Köszönjük.