A zene világnapja

Október elsejét Yehudi Menuhin világhírű hegedűművész kezdeményezésére, 1975-ben az UNESCO a Zene Világnapjának nyilvánította.
Ebből az alkalomból az 5.b osztályosok különböző programokkal készültek diáktársaiknak. Az első szünetben egy dallal kedveskedtek a tanulóknak. A nap folyamán az osztályok játékos, szórakoztató feladatlapokat tölthettek ki a zenével kapcsolatosan: szókeresőn keresztül ismerkedhettek régi, elfeledett, valamint különleges hangszerekkel; próbára tehették tudásukat, hogy felismerik-e a híres magyar zeneszerzőket; valamint keresztrejtvényt fejthettek meg.
Az ötödikesek híres emberek gondolatait, eszméit, szállóigéit ragasztották ki a folyosókra, melyeket bárki elolvashatott.
Köszönjük mindenkinek, aki velünk ünnepelt.
Milekné Pekkel Szilvia és az 5.b osztály

További képek itt