Egy igazi író-olvasó találkozó

Nemes Nagy Ágnes születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett rajzpályázatot  a József Attila Könyvtár, melyen iskolánk 3.a osztálya Bálint Judit osztályfőnök segédletével vett részt.

A Lilatinta elnevezésű versenyre 172 gyermek pályázott, szebbnél szebb alkotásokkal. Nehéz helyzetbe került  a zsűri a döntést illetően. Az eredményhirdetésre április 12-én került sor a könyvtár épületében. A díjak átadását Harcos Bálint költő, író vezényelte le, majd egy igazi író-olvasó találkozóra került sor, A boszorkánycica című verses meséjének segítségével. A találkozó igazán jó hangulatban telt el, sok új dolgot tanítva a gyermekek számára.

A versenyre rajzot készítő tanulók egy a költő, író által dedikált könyvjelzőt és egy szelet csokoládét kaptak jutalmul. A sok szép pályázati munka megtekinthető a könyvtár Gyermekkönyvtár részlegében.

Köszönjük szépen a lehetőséget, a vidám délutánt a szervező könyvtári dolgozóknak!

3.a osztály és Bálint Judit

További képek itt