Nyuszi futás az alsó tagozatban

A Petőfi Hét programsorozata március 21-én, hétfőn délután, az alsósok Nyuszi futással folytatódott.
Az iskola meghívására Kovács István egykori futó érkezett hozzánk, aki tagja volt a pekingi olimpiai játékok magyar fáklyaváltójának. 200 méteren keresztül vihette azt a fáklyát, amit elhozott hozzánk.
Verőfényes napsütésben gyülekeztünk az udvaron. A zenés belemelegítő torna után, melyet Kriszti néni vezetésével és nagyon vidám hangulatban valósítottunk meg, egy dallal csalogattuk elő a várva várt Nyuszit. A megérkezése után vele és az olimpiai fáklyával évfolyamonként emlékképeket készítettünk.
A program csúcspontja a közös iskolakör futás volt a Nyuszi vezetésével. A táv teljesítésének végeztével az egészséges életmód jegyében mindenki egy almát ropogtatott el.
A futás után minden alsós kisgyermek felfrissülve és új élményekkel gazdagodva térhetett vissza az osztálytermébe.
Köszönjük Kovács Istvánnak a program végrehajtásához nyújtott segítséget. Az általa hozott cserjéket hamarosan elültetjük iskolánk udvarán. Köszönet illeti még Ildi nénit, Márti nénit, Márk bácsit és Kriszti nénit is a lebonyolításért.

További képek itt