Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

A verseny jelszava: „Legyen a matematika mindenkié!”

Idén is bekapcsolódtunk a Matematikai Tehetségekért Alapítvány által szervezett Kenguru matematika versenybe. Ezen a versenyen mindenki részt vehet, aki szeret gondolkodni, mert a könnyebb és nehezebb feladatok együtt mindenki számára sikerélményt biztosítanak. A verseny elsődleges célja, a matematika népszerűsítése. A versenyt 89 országban azonos időpontban rendezik. A rendezők mottója: Legyen ez a 75 perc matematika ünnepe szerte a világon!

Iskolánk felső tagozatosai közül 14 diák vállalkozott a megmérettetésre. A feladatok megoldására 75 perc állt rendelkezésükre. Ezalatt az idő alatt 30 tesztfeladatot kellett megoldaniuk a gyerekeknek, melyek nehézségi sorrendben követték egymást. A helyes válaszokért 3, 4 és 5 pontot kaptak a tanulók, a hibásokért viszont pontlevonás járt.

Minden induló emléklapot, tollat és egy következő tanévre szóló kártyanaptárt kapott a részvételért. Izgatottan várjuk az április 1-jét, amikor megjelennek a www.zalamat.hu honlapon az eredmények.

Milekné Pekkel Szilvia

További képek itt