Mesemondó verseny - Bognár Petra (8.A) szemével

Kinga nénivel és az osztállyal már tavaly is részt vettünk egy izgalmas meseprojekten. A barátnőm, Terenyei Alexandra, és én, nagyon örültünk, hogy a tanárnő ránk gondolt először, hogy induljunk a városi könyvtár online mesemondó versenyén. Újra összeállt a csapat: az osztálytársaink megrajzolták a paravánt mesebelire, mi Szandrával a kamerák elé álltunk, Kinga néni pedig megszerkesztette a felvételeket. Nagyon szeretem a népmeséket, izgalmasak és tanulságosak, szinte benne vagyok a történetben, mikor olvasom. Most is a legtöbbet szerettem volna kihozni magamból, hogy megmutassam, hogy soha nem vagy túl idős a népmesékhez. Sokan úgy gondolják, hogy a nyolcadikosok már nem olvasnak meséket, vagy egyáltalán nem érdekli őket. Lehet, hogy a legtöbben így vélik, de igenis van olyan, hogy egy 15 éves tanuló tudja élvezni a népi költeményeket. Nem nagyon tudtam, hogy a felvételkor mit vegyek fel, de édesanyám kisegített. Kölcsönzött egy székely népviseleti ruhát. Először, mikor megláttam, meglepődtem a hatalmas ruha láttán, de nagyon tetszett és már alig vártam, hogy felvehessem. A sok bakizás után, mikor sikeresen felvettük meséinket, megkönnyebbültem. Izgatottan vártuk, hogy Kinga néni mikor készül el a videóvágással. Terenyei Alexandra osztálytársam részt vett a Facebook-os közönségszavazás fordulóján is. Az igazat megvallva, nem számítottam arra, hogy helyezett leszek, de január 22-én, mikor megtudtam, nagyon boldog voltam! Egy Aranyalma díj tulajdonosa lettem.
Köszönöm a felkészítést Kinga néninek!

További képek itt

Videó: Tréfás mese (Terenyei Alexandra 8.A)

Videó: A bugyuta ember (Bognár Petra 8.A)