Márton napi vígasság

Az alsó tagozatos gyermekek Márton nap alkalmából egy kedves műsor keretében ünnepelték meg, hogy Szent Márton nem fehér lovon érkezett.
A délelőtti órákban minden osztály megtekintett egy kisfilmet, s kitöltöttek tanítóik segítségével egy rejtvényt, amely e jeles eseménnyel kapcsolatos legfontosabb érdekességeket tartalmazta.
Délután 14 órakor pedig közel 200 alsós tanuló gyűlt össze a tornateremben. Kezdetben felcsendültek az „Egyél libám, egyél már” és a „Száz liba egy sorba” kezdetű dalok gitárkísérettel és gyönyörű, csengő-bongó gyermekhang árasztotta el az egész termet.
Majd a pici lábak ide-oda járták a táncot, később pedig lámpások fényében hallgathattak meg a gyerekek egy csodálatos dalt, amely varázslatossá tette a pillanatot. Ezt követően éneklés közben felvonultak a folyosókon, és amikor megérkeztek az ebédlőhöz, Márton naphoz hűen finom libazsíros kenyér várta a „vándorokat”.
Nagyon szép délután volt tele élményekkel. Köszönjük Ronyecz Andi és Csuszné Pomóthy Kriszti tanító néniknek!

További képek honlapunkon