Ötödikesek, figyelem! Kecskeavató

Kedves ötödikesek! Mivel elsős korotokban volt fecskeavató, arra gondoltunk, legyen az ötödikeseknek Kecskeavató! Ekkor szeretnénk megünnepelni, hogy a felső tagozatba léptetek.

Szeretnénk, ha a három ötödikes osztály összemérné tudását különböző játékos feladatokban. A feladatokat nem áruljuk el előre, de lesznek ügyességi, gyorsasági és elméleti feladatok is.

kecsketej-jotekony-hatasa-27374

Van pár előre megoldandó feladatunk, amiket a Kecskeavató időpontjáig kell megoldani.

• Készítsetek kecskét! (Bármilyen anyagból, de térbeli alkotás legyen, ne rajz vagy kép, mérete nem fontos)
  • Találjatok ki egy logót (emblémát) és egy csapatnevet az osztálynak. Kecske természetesen legyen a logón), ebből csináljatok egy zászlót, amit magatokkal hoztok.
  • Készítsetek egy rajzot A/4-es lapra az iskoláról, amit megszálltak az ötödikes kecskék
  • Készüljön minden osztály egy „Kecske születik/Kecske-faktor produkcióval. Lehetőleg minél többen szerepeljetek benne. Lehet énekelni, táncolni, jelenetet előadni, verset mondani, stb. Kecske-témájú produkcióért több pont jár.
  • Írjatok egy mókás történetet a Petőfi iskolás kecskékről!
  • A csapatnevetekkel hozzatok létre a Facebook-on egy felhasználót, és szerezzetek minél több ismerőst a Kecskeavatóig. Töltsetek fel egy csoportképet is az osztályról, amin valamilyen kecskés jelmezben vagy pózban vagytok. Ha megvan az ötlet, Balázs bácsi megcsinálja a képet.
  • Készítsetek plakátokat a Kecskeavatóra, ezen hívjátok meg felsős társaitokat az avatóra, melynek pontos időpontja és helye:

2012. október 10. szerda 14:00 Helye: tornaterem