Témanap - Európai Diáksport Napja

Iskolánk szeptember 29-én idén is csatlakozott az Európai diáksport napjához. Ennek a napnak a célja, hogy segítse a tanulókat elindulni az egész életen át tartó testmozgás és egészség felé vezető úton. Megtettünk 2023 métert futással, ugráltunk, táncoltunk, célba dobtunk, hisz minden mozgás számít. Voltak csapatos feladatok, amiben megtanulhattuk, milyen a csapatmunka, milyen egymásért küzdeni. Az egyéni gyakorlatoknál a gyerekeknek csak saját magunkat kellett leküzdeni. A programok több helyszínen zajlottak a nap folyamán és az iskola minden tanulója részt vett.  A feladatok lebonyolításában a pedagógusokon kívül a 6.a osztály tanulói segítettek.

Témanapunk része volt a Diákév megnyitója is, ahol az idei diákönkormányzati képviselők bemutatkoztak. A nap záró programja volt az Akadályverseny. A felső tagozat, iskolánk hagyományaihoz híven, az osztályfőnök kíséretében, levonult a Duna-partra, ahol a 8.A és 8.B osztály tanulói által megszervezett és megvalósított akadálypályán kellett az osztályoknak minél jobban szerepelni. A felsős verseny eredménye beszámít a „Hónap osztálya” versenybe! Az alsósok akadályversenyét a tanítók és a pedagógiai munkát segítők szervezték. A kicsik között nem volt verseny, de ők is jól szórakoztak, a témanapon vidáman játszottak, sportoltak. A kellemes napos idő hozzájárult a programok sikeréhez. Jó hangulatú, remek délelőtti napon vehettek részt tanulóink.

Köszönjük a szervezést a 6.a-nak, a két nyolcadik osztálynak, a tanítóknak és a testnevelőknek.

A felsős akadályverseny eredményei:
1. hely: 7.a osztály - 118,5 pont
2. hely: 7.b osztály - 115 pont