Alsósaink jósolnak

Luca napja a jóslásokról is híres. A leggyakoribb szokás az, hogy ezen a napon egy agyagcserépbe, vagy tálkába – mi öko-iskolaként újrahasznosított műanyagba - búzaszemeket vetnek, és ha azok karácsonyig kikelnek, akkor jó termés lesz a földeken, a leány férjhez megy és az állatok egészségesek maradnak.
Kis alsósaink évek óta ápolják ezt a hagyományt és ültetik el a búzát Luca napon. Nem csak jósolnak ezzel, hanem gondozzák a kikelő palántákat, figyelik fejlődésüket, azaz a gyakorlatban ismerik meg a természet eme kis szeletét és tanulják meg így is a növényápolás felelősségteljes tevékenységét bízva abban, hogy ez a kedves hagyomány egy csokor szép zöld búzalevéllel ajándékozza meg őket karácsony napján. Reméljük, így a termés is jó lesz!

További képek itt