Fenntarthatósági témahét alsósainknál

Április 19-23. között tartottuk meg azt a témahetet, melynek célja a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között. Tartalmas programunkat öko-iskolaként kiemelt feladatként kezeltük.

A jelenléti oktatás lehetővé tette, hogy élményekkel teli, tevékenykedtető programokon keresztül, játszva dolgozzuk fel ezt a témakört alsós tanítványainkkal. Csillogó szemeikből, gyönyörű produktumaikból látszott, hogy a megvalósított színvonalas programok, mint az iskolai magas ágyások gondozása, a szelektív hulladékgyűjtés és az újrahasznosítás témakörei, az erdőböngésző program és a számtalan kézműves tevékenység beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A tanulók beszámolói megerősítettek bennünket abban, hogy ezt az utat kell tovább folytatni annak érdekében, hogy a felnövekvő generáció számára teljesen természetes legyen környezetünk védelme.

honlapvezer 1

A hét eseményeinek képei ITT megtekinthetők.