Határtalanul - A Nemzeti Összetartozás megünneplése Erdélyben

A Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola 7. osztályosai június 4-ét a Nemzeti Összetartozás napját Erdélyben, Marosillyén ünnepelték meg Bethlen Gábor szülőházánál, több magyar iskolával egyetemben. A diákok méltó műsorral készültek a szép ünnepre.

A Határtalanul pályázat keretében 45 hetedik osztályos diák 4 napot töltött Romániában. A pályázat címe: Királyok és fejedelmek útján Erdély szívében”, melynek keretében Magyarország és Erdély nagy uralkodóinak életét és korát idézték meg életük fontos helyszíneit felkeresve. A tanulmányi kirándulás legfontosabb állomásai voltak: Nagyvárad, Kolozsvár, Torockó, Nagyenyed, Gyulafehérvár, Déva, Vajdahunyad, Őraljaboldogfalva, Demsus, Máriaradna és Arad.
Több helyen is koszorúztak a diákok. Nagyváradon a Petőfi parkban, Petőfi Sándor szobránál és Aradon a Megbékélés parkjában Zala György Szabadság szobra előtt.

A tanulmányi utat az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatta.

Biró Éva Zsuzsanna