VI. Petőfi Kupa Gyermek Sakkverseny

A Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola 2016. május 8-án immár 6-ik alkalommal rendezte meg, a már hagyománnyá vált sakkversenyét.  A rendezvényére 94 gyermek, köztük 4 óvodás érkezett, hogy megmérettesse magát társaival. Szülőkkel együtt legalább 150 főt látott vendégül az iskola. A verseny célja az volt, hogy egy jó hangulatú versenyélményt adjunk az iskolai berkekben, szakkörökön sakkot tanulóknak. Valamint, hogy még jobban kedvet kapjanak a játékhoz, versenyzéshez és a sakkbeli tudás elmélyítéséhez. A Fide értékszámmal rendelkező versenyző csoportnak pedig, jó gyakorlási lehetőséget kívántunk nyújtani egy erősebb mezőnyben.  A helyi iskolák (Arany, Dózsa, Móricz, Petőfi, Széchenyi, Vasvári) és Bóbita Óvodán kívül érkeztek játékosok Baja, Bonyhád, Budapest, Iregszemcse, Komárom, Rácalmás, Szekszárd, Tamási, Velence intézményeiből.

Köszönjük a lebonyolításban segítő pedagógusoknak, edzőknek, szülőknek, fiataloknak és a főszereplő-, résztvevő gyerekeknek, és az őket elkísérő szülőknek ezt a szép, izgalmas és örömteli vasárnapot!
Külön köszönet Fábiánné Rajcsányi Magdolna tanító néninek, aki végig részt vett a verseny előkészületeiben, lebonyolításában és az utómunkálatokban!
Külön köszönet Tóth Enikő a Petőfis szülői munkaközösség vezetőjének, aki a gyerekek  palacsinta igényét segített kielégíteni a szervezéssel, és nem kevés palacsintasütéssel!
Külön köszönet a többi szülőnek, akik otthon vagy az iskolában kivették részüket a palacsinták elkészítésében, a folyamatos szervírozásban, valamint a szörpök folyamatos utántöltésére odafigyeltek, hogy egy lelkes sakkozó se maradjon szomjasan!
A sakkversenyt a Dunaújvárosi Önkormányzat szponzorálta, a Mattolna Tehetségkutató Alapítvány sakk készletekkel és sakkórákkal segítette, hogy közel 100 gyermek leülhessen játszani.               A Bástya Dunaújvárosi Sakk Sportegyesület tárgyjutalmakkal, a szervezésben, előkészületekben és a lebonyolításban járult hozzá az eseményhez. A palacsintázáshoz az alapanyagokat a kedves szülőknek köszönhetjük.
Iskolánkból 30 tanuló vett részt a versenyen, többen nagyon jó helyezéseket értek el. A dobogós helyekből, 2 aranyat, 3 ezüstöt és 2 bronzérmet sikerült kiharcolniuk tanulóinknak. Nagy örömünkre elsőseink közül is már 6 gyerkőc eljött, és játszotta végig a 7 fordulós agytornát a 18 fős elsős mezőnyben.

KÉPEK ITT

Korcsoportonként elért helyezések:

Érmesek:

1. hely:  Vidák Boglárka 3.a, Lőkös Viktória 5.b,
2. hely: Bognár Csongor  4.a, Gallai Hanna 4.a, Ludik Ágnes 8.a,
3. hely:  Szabó Lilian 3.a, Matwi Márton 4.c,

Oklevelesek:
4. hely: Hajdu Zalán 1.a, Durda Levente 2.a,Tálos Panna 3.c, Rajcsányi Alexandra 4.b, Perjési Zalán 4.b
5. hely:  Matwi  Szilvia 4.c,
6. hely:  Borbély Dániel 1.b,  Jilg András 3.b, Nagy Jázmin 4.a

Fide csoportban: alsós lányok 4. hely: Csóka Nikolett 4.b,  alsós fiúk 5.hely:  Szoboszlai Csongor  4.,b  6. hely: Szoboszlai Lehel  2.b

A Petőfi Kupa csapatversenyét a Dunaújvárosi Vasvári Pál Általános Iskola tanulói nyerték.
Csapattagok: Elter Dóra, Ádám Viktória, Nagy Dániel 2. osztályos tanulók.

Petőfi Sakk-kupa galéria