Sakk eredményeink

2016.04.22.-24-e között rendezték meg Szombathelyen az Országos Sakk Csapat-Diákolimpiát, melyen összesen 591 gyerek vett részt. Iskolánkból két korosztályban is indult csapat. A 2005. január 01. után születettek (alsósok) korcsoportjában Csóka Nikolett 4.b., Márkus Dóra 5.b. és Vidák Boglárka 3.a. osztályos tanulók indultak. Nekik a 8. helytől holtversenyben a 10. helyezést sikerült megszerezni 13,5 ponttal. Mezőnyükben 28 csapat indult.

A 2001. január 01. után született (felsős) lányoknál Gallai Hanna 4.a., Lőkös Viktória 5.b. és Ludik Ágnes 8.a. osztályos tanulók képviselték iskolánkat. A felsős lányok 11 pontja a 16. helyhez volt elég a 25 csapat közül.

Az első nap végén mindkét csapat benne volt az első nyolc csapatban, de jó pozíciójuk miatt a további fordulókban erős csapatokkal kerültek szembe. Az erősebb csapatokban több olyan játékos volt, akik nemzetközi versenyeken is részt vesznek. Így sajnos a Petőfisek több vereséget is elszenvedtek a második napon és hátrébb csúsztak a tabellán. Az edzőnk szerint szépen játszottunk, mindkét csapat kihozta magából a maximumot.

Ludik Ágnes 8.a.

Büszkeségeink