Vidám anyanyelvi vetélkedő

Hagyományainkhoz híven 2016. február 10-én ismét megrendeztük a Tankerületi Vidám Anyanyelvi Vetélkedőt, melyre vártuk azokat a negyedikes kisdiákokat, akik saját intézményük legjobbjaiként számot adhattak magyar nyelvünkkel kapcsolatos széles ismereteikről.  A háromfős csapatoknak nem a tananyagbeli tudását mértük fel, inkább általános műveltségük, tájékozottságuk került terítékre. A gyerekek csillogó szemekkel, lelkesen oldották meg a vidám feladatokat, bizonyítva saját ügyességüket és rátermettségüket. Néha még a felkészült zsűrit is meglepték humoros és helyes válaszaikkal. KÉPEK ITT

A résztvevő 8 intézményből az elért pontszámok alapján a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola csapata (Berkesi Fanni, Csóka Nikolett, Hegedűs Anna) lett a verseny győztese. Hagyományainkhoz híven, rendező intézményként, versenyen kívül vettünk részt ezen a megmérettetésen, így hivatalosan a következő legmagasabb pontszámot elért Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola (Jermann Johanna, Matuss Veronika, Horváth Tamás) vehette át a győztesnek járó könyvjutalmat és oklevelet. Másodikként a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola tanulói (Borbély Szonja, Urbán Panka, Kvák Dávid) remekeltek. A dobogó legalsó fokára pedig a Dunaújvárosi Arany János Általános Iskola diákjai (Szabó Levente, Szabó Máté, Varga Ákos) állhattak.

Köszönjük mindenkinek, a lelkes diákoknak, felkészítőiknek, a rendező tanároknak, ezt a nagyon kellemes és élményekben gazdag délutánt. Találkozunk jövőre ugyanitt!

Vidám anyanyelvi vetélkedő