Petőfi-hét után

Iskolánkban sosem áll meg az élet, ezt a Petőfi-hét remek példa volt erre. Pezsgett az élet és mindenki nagyszerű programokon vehetett részt. Egy kis visszaemlékezés a hét eseményeiből. KÉPEK ITT

A Petőfi-héten a hagyományok szerint az alsósok is minden nap más, és más feladatokkal készültek. Az első napon: hétfőn, minden osztály feldíszítette a saját tantermét. Ünnepi díszbe öltöztették az ablakokat és a vitrineket, szép rajzol, kokárdák és nemzeti színű zászlók kerültek ki a falakra.
Március 11-én, kedden már a forradalom és szabadságharc került előtérbe. Az osztályok egy-egy A3-as méretű fénymásolt képet kaptak, amelyen az 1848-as események fontos pillanatai köszöntek vissza. Eme képeket puzzle-ként szétnyírva kapták meg, majd összeállították és felragasztották egy-egy színes (piros és zöld) kartonra. Az így kapott nemzeti színű tablók pedig mintegy kiállítás darabjai az iskola folyosóit díszítik.
A szerdai napon a harcok előtt tisztelegve osztályonkénti játékos vetélkedőt szerveztünk. Minden évfolyam egymással mérkőzött meg az „Adj király katonát!” közismert gyermekjáték keretein belül.

Csütörtökön a március 15-i eseményekhez kapcsolódóan irodalmi művek (mesék, mondák, stb.) alapján készített totót töltött ki minden osztály, s tárgyjutalomban részesültek a legügyesebb totózók.
Pénteken – március 14-én – minden osztály megtekintette a harmadikos évfolyam által készített ünnepi műsort. Ezt követően néhány osztály a rajz és technika órákon készített nemzeti zászlóit kitűzte az iskola elé, míg az 1. a osztály a ’48-as emlékműhöz sétált és ott emlékezett meg az eseményekről.

A felsősök hétfőtől csütörtökig tanáraik ellen állhattak ki különböző sporteseményeken. Hétfőn floorball, kedden foci, szerdán kézilabda várta a feleket, majd csütörtökön három vegyes gyerekcsapat próbálta akadályversenyen legyőzni a felnőtteket. Minden megmérettetés jó hangulatban telt, jövőre is szívesen megrendezzük a versengést.

Csütörtökön ismét korcsolyázni ment a felső tagozat, valamint csatlakozott hozzájuk két alsós osztály is. Gyönyörű tavaszi napsütésben teltek programjaink.

Pénteken a felsősök is részt vettek a harmadik évfolyam által szervezett ünnepségen, amit köszönünk a gyerekeknek valamint felkészítő tanáraiknak!

KÉPEK ITT