Újra a könyvtárban!

Elkezdődtek a könyvtári foglalkozások a 2.a osztály tanulói számára.
Iskolánk 2.a osztálya Bálint Judit osztályfőnök vezetésével az idei tanévben is célul tűzte ki , ugyanúgy, mint 1. osztályban, hogy minden hónapban részt vesz a dunaújvárosi József Attila Könyvtár foglalkozásain.

A gyerekeket régi ismerősként köszöntötte Pokornyi Orsolya gyermekkönyvtáros. A tavalyi tanévben is Orsi néni kalauzolta el őket a könyvek birodalmában, ahol természetesen az izgalmas foglalkozások után könyvkölcsönzésre is sor került. Az idei első találkozón átismételték a könyvtárhasználati szabályokat és meseszereplők választása után eljutottak a népmesék kapujába.

A Népmese Napja és a mesei jellemzők felidézése után Benedek Elek: Só című népmeséjét tekinthették meg papírszínházi előadásban Orsi néni főszereplésével. Szerepjátékként királynőként és királyokként is tündökölhettek néhány pillanatig.

Később szót ejtettek a népmese és a műmese jellemzőiről, különbségeiről is.
Végül Mesepörgettyű segítségével ismételték át a foglalkozáson hallottakat.
A tartalmas foglalkozást ezúttal is könyvkölcsönzés zárta, ahol a gyerekek izgalmas könyveket választottak.

Köszönik szépen Orsi néni érdekes, tartalmas munkáját, már nagyon várják a következő találkozót!

Bálint Judit osztályfőnök

További képek itt