Iskolakönyvtár - A mese bűvöletében

A mese, s magyarok lévén különösen a magyar népmese, mindannyiunk életében fontos mérföldkő.
A mese nem válogat. Egyaránt szól aprónak és meglettnek is.
A mese ölben tartja gyermeki mivoltunkat.
Mindig örök érvényű igazságokat közöl.
Tanít az elfogadásra, a kitartásra, igazságosságra és becsületre.
Benedek Elek is ekképpen vélekedett, s méltán lett „a legnagyobb mesemondó” cím birtokosa. Szeptember 30-án, az ő születésnapján ünnepeljük a magyar népmesét.
E jeles nap alkalmából iskolánk könyvtárába 5 csoport látogatott el, ahol: A sündisznó és a Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack című mesét hallgathatták meg a gyermekek és pedagógusok. Majd, mint egy irodalmi kávéházban, megbeszéltük, elemeztük a hallottak mondanivalóját, s levontuk a tanulságokat. S egyhangúlag állítottuk, a mesében minden lehetséges. Ezt követően rajzoltunk, színeztünk, a nagyobbakkal plakátot készítettünk. Az alkotás közben nem csak a ceruza sercegését, de gitárhúron pendült dallamokat is hallhattunk.
Nagyszerű élmény volt, ahogy a könyvillatú szobában, mindannyian a jótündér varázslatos bűvöletében, apró gyermekekké válhattunk.
S mivel a mese garantáltan gyógyír minden búbánatra, nyavalyára, ezért bármikor bejöhetsz a Könyvtár nevű szatócsboltba egy meséért. Az ára, csupán egy fabatka.

Staub-Vass Szilvia

További képek a népmese napjáról itt