Pénz7 a Petőfi Suliban

A Pénz7 projekt Európa 30 országában 2015 óta folyó, pénzügyi és vállalkozói ismereteket közvetít általános és középiskolások számára a pénzügyi tudatosság jegyében. Iskolánk idén először csatlakozott a témahéthez. Eszerint minden felsős osztályban egy-két matematika órát erre fordítottunk a 2024. március 4-8. tartó héten. Külső látogató, pénzügyi tanácsadó szakmai tudásával nyújtott segítséget osztályonként a matematika órák tervezésében, levezetésében. A tanácsadó felkészült és segítőkész volt.

A feladatokat a tanulók kiscsoportokban és egyénileg is megoldhatták játékosan. Ugyanakkor komoly kérdésekre kaptak választ. A korosztálya szintjén mindenki valami hasznosat tanult a pénzügyi órákon. Reméljük, hogy a gyerekek emlékezni fognak ezekre az órákra, ha ilyen ismeretekre lesz szükségük, és nem hoznak majd meggondolatlan pénzhasználati döntést!

További képek itt