Beporzók napja – 2024. március 9.

Ma mindannyian sárgába öltöztünk és tornatermünkben egy rövid flashmobbal virágot alakítottunk. Közösségünk a beporzók és a méhlegelők fontosságára hívja fel honlapunk és közösségi oldalunk látogatóinak figyelmét. A Föld egészén aggasztóan pusztul a rovarvilág, amit most már az énekesmadarak számának csökkenése is jelez. A mai élővilág számára és a mi számunkra is a rovarok egyik legfontosabb tevékenysége a virágos növények beporzása. A jelenlegi növényvilág túlnyomó többsége rászorul a rovarokra: a termesztett növényeink háromnegyede, az ételként, fűszerként, italként, gyógynövényként fogyasztott növények egyharmada.  A rovarok eltűnése számos természeti folyamatot károsan befolyásol.

Figyelem: Éljenek a BEEporzók! Óvjuk hát mindannyian őket! Biztosítsuk életterüket!

 További képek itt