MVM - Gördülő energia

Szerda délelőtt rendhagyó fizika órán vett részt a 7-8. évfolyam 50 tanulója a Dózsa György Általános Iskolában megrendezett Gördülő energia című interaktív bemutatón. A másfél órás előadás során sok érdekességet hallhattak és rengeteg látványos kísérlettel ismerkedhettek meg tanulóink. A Magyar Villamos Művek által támogatott Gördülő Energia program elsősorban iskoláknak szóló, látványos kísérletekre alapuló, országjáró fizika-show. Elsődleges célja bemutatni, hogy a fizika nem egy sokak számára száraz, képleteken alapuló, elvont, virtuális világ, hanem a mindennapjaink része, ráadásul érdekes és szórakoztató. A kísérletek mellett szó esett Pitagoraszról, Tesláról, Edisonról, tudománytörténeti érdekességekről is.
Köszönjük szépen a lehetőséget, és a színvonalas előadást.
Kísérő pedagógusok: Czimmer Éva és Gábor Renáta tanárnők

További képek itt