Magyar Kultúra Napja

A Nemzeti Múzeumban őrzött kézirat szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be a Himnusz megírását Szatmárcsekén (a kéziraton csak ennyi áll: Cseke, 1923. január 22.), és erre az eseményre emlékezve e napon ünnepeljük a Magyar Kultúra Napját.
Erre a napra sokféleképpen hívhatjuk fel a figyelmet: különböző kulturális rendezvények, programok ízelítőt adnak szellemi életünk értékeiből.
Hagyománnyá vált iskolánkban, hogy a Magyar Kultúra Napjáról a felső tagozatos osztályok is megemlékeznek. Idén játékos feladatok segítségével, digitális formában ismerkedtek ezzel a sokszínű világgal. Öt kisebb feladat várt rájuk a Himnusszal kapcsolatban: többek között teszteket tölthettek ki, puzzle segítségével kirakhatták a kéziratot, az első versszak néhány szavát kereshették a betűhálóban, keresztrejtvényt fejthettek meg.
Bízom benne, hogy sikerült a tanulókat motiválni, hogy még vonzóbbá váljon számukra ez a szép ünnep!
Milekné Pekkel Szilvia