Angliai tanulmányi út 2023.

Az idei évben kevesen, mindössze kilencen utaztak velünk hagyományos angliai kirándulásunkra. Az utasok nagy része a pár napja elballagott 8.A osztályból került ki, de hatodikosaink közül is jöttek tanulók.
Az utazás összesen nyolc napon át tartott, melynek során autóbusszal keltünk útra, majd sorra fedeztük fel Európát. Utunk Szlovénián, Ausztrián, Németországon, Belgiumon és Franciaországon keresztül vezetett Angliába. Az út során tranzitszállásokon szálltunk meg, Angliában pedig mobile home-okban, ami egyúttal azt is jelentette, hogy az utazás önellátó volt, ami nagy kihívás elé állította a gyerekeket. Az első angliai napon egy takaros kis váracskát, a Walmer Castle-t tekintettük meg, ahol a gyerekek hamar megismerhették az angolok kedvességét, udvariasságát. Kétszer látogattunk Londonba, ahol a gyalogos városnézés mellett ellátogattunk a közlekedési múzeumba, a természettörténeti múzeumba, a Madame Tussauds panoptikumba, de nem maradhatott el a London Eye sem. Megerőltető, kimerítő, de tartalmas sétákban volt részünk, mivel  igyekeztünk minél többet megismerni a városból. Egy napot töltöttünk a dél-angliai üdülővárosban, Brightonban, ahol a mólón sétáltunk, megtekintettük a tengeri élővilágot a Sea Life Centre-ben, és egy kis vásárlásra is volt lehetőség. Nem bírtuk ki, hogy ne merészkedjünk be legalább térdig a tengerbe, de a csodálatos időjárás miatt erre volt is lehetőségünk. Anglia elhagyása után Franciaországba, Párizsba mentünk, ahol egy részben gyalogos, részben buszos városnézésen vettünk részt. Az utolsó előtti napon pedig Disneyland következett, ahol a gyerekek kipróbálhatták a hullámvasutakat és más játékokat, igazán nagy élmény volt.

További képek és videók itt