Nevelőtestületünk zöld aktivitásai

Nem csak a tanulókat aktivizáltuk a fenntarthatóságra nevelés érdekében, nevelőtestületünk is kivette részét a zöld programokból. Április 26-án a fogadóóra előtt zöld műhelyt szerveztünk, ahol csoportmunkában ökotérképezést végeztünk iskolánk ökopedagógiai erősségeit és fejleszthető területeit számba véve.  Megvizsgáltuk a témahét pályázatai lehetőségeit, melyek azok, amikhez érdemes lenne csatlakozni.

Ezt követően külső helyszíni látogatást szerveztünk május első munkanapján. Kimozdulásunk helyszínéül a Duna Ökoturisztikai Központot választottuk Rácalmáson. Túravezetőinkkel közel tízezer lépést tettünk a sziget ártéri tanösvényén, békákat és a madarakat hallgattunk, őshonos és invazív fajokat is megismertünk. Lehetőségünk volt logikai és csapatépítő játékokra, kikapcsolódásra. Gyalogtúránkon kellemesen elfáradtunk, hagyományos kemencés langallóval és ízletes limonádéval frissítettük fel magunkat. Az egyedi és gazdag élővilággal rendelkező Nagy-sziget meglátogatása után a települési értéktár helyrajzi és néprajzi kiállítását is megtekintettük.

További képek itt