Húsmentes péntek

Iskolai főzőkonyhánk, a Hungast Mecsek Kft. fogyasztóbarát kezdeményezéseit támogatjuk. A fenntarthatósági témahéten részt vettünk a Húsmentes Péntek bevezetését népszerűsítő kérdőív kitöltésében, mely akcióba bevontuk a szülői szervezetet és munkatársi közösségünket is. Egyetértünk iskolai konyhánk élelmiszer-hulladék csökkentésére irányuló törekvéseivel, továbbá a heti egy húsmentes nap bevezetésével.

A közétkeztetésben is gyakran használt csirke-, valamint sertéshúsok termelése során egy kilogramm hús körülbelül hat-hét kilogramm széndioxid kibocsátást jelent a környezetünk számára, valamint több száz liter ivóvíz felhasználást, ugyanennyi tömegre számítva. A Hungast Csoport ezért a Magyar Természetvédők Szövetségének támogatásával úgy határozott, hogy április hónaptól heti egy alkalommal bevezet egy húsmentes szolgáltatási napot, amikor sem a fő-, sem pedig a kisétkezések nem fognak tartalmazni húst, vagy húskészítményeket, a menüket más állati eredetű fehérjeforrással komplettálják. A cégcsoport edukációs tartalmakat juttat el a gyerekekhez, szülőkhöz, és minden érdeklődőhöz, ezzel is segítve a fenntartható étkezés feltételeinek megértését.