5. FTH kihívás - TeSzedd!

Iskolánk egyetért az „Önkéntesen a tiszta Magyarországért” programmal, melynek célja a diákok ösztönzése az illegálisan elhagyott hulladék összegyűjtése, továbbá a jelen és jövő nemzedék környezettudatos szemléletének formálása. Kiemelt jelentőségű, hogy a tanulókkal kizárólag olyan hulladék gyűjthető, amely nem veszélyezteti a testi épséget és az egészséget!

Iskolai akciónk keretében tanítványaink közös erővel rendbe tették közvetlen környezetüket. Az iskola udvarán és környékén 17 zsák szemetet gyűjtöttek össze. Az épületen belül kitakarították saját tantermeiket és öltözőszekrényeiket, fertőtlenítették a kilincseket. Nagy örömünkre szolgált, hogy takarítási kihívásunkhoz néhány szülő is csatlakozott. A szemétszedéshez szükséges kesztyűket és zsákokat DMJV önkormányzatának környezetvédelmi osztálya biztosította. Köszönjük!

 

További képek itt