Szimbolikus vándormúzeum Petőfi életútjáról

A Petőfi Irodalmi Múzeum 2022-ben, Petőfi Sándor emlékévének alkalmából útjára indította a Petőfi 200 névre hallgató vándorkiállítását négy keréken.
Az utazó tárlat céljául tűzte ki, hogy ismert költőnk életútját egyre közelebb hozhassa az odalátogatók számára, országon innen és túl egyaránt. A járat délelőtt iskolás csoportokat fogadott, de délután szabadon látogathatta bárki, melyet a Városháza téren ejthettek meg az érdeklődők.
A busz belseje az élményszerű és interaktív ismeretátadás alapján volt kiépítve, amely a gyerekek figyelmét egyértelműen lekötötte. A foglalkozás egy 10 perces beszélgetéssel indult, a buszban tartózkodó múzeumpedagógusok és diákok között.  A beszélgetés után a gyerekek szabadon fedezhették fel a buszban található információkat a költő életével és munkásságával kapcsolatban.
A vándorkiállítás emlékkönyvébe minden résztvevő tanulónk egy üzenettel és aláírásával fejezte ki tetszését a szervezők számára.
Köszönjük az élményt!
A vándorkiállítást megtekintette a 7.b osztály és Kálmán Kinga magyar szakos tanárnő.

További képek itt