Ötödik helyezés, az Országos Sakk Csapat Diákolimpián!

Szombathely, 2022. 05. 13-15.
A felsős lányok mezőnyében a megyei versenyt megnyerve jutottak ki a Petőfis lányok az országos döntőre!
A csapat tagjai Horváth Gréta 7b, Kovács Emma Karina 5.a, Schreiber Natália Márta 5.b osztályos tanulók voltak.
Az országos döntőn a megyék legjobbjai, és a Budapestről kijutott iskolák együttesei vártak rájuk. Összesen 22 csapat indult a csoportban a megmérettetésen.
A verseny pénteki utazással, beérkezéssel, regisztrációval, és szállásfoglalással indult. Természetesen este a csapatépítő közös programok sem maradhattak el. Szombaton 5, vasárnap pedig 3 mérkőzés várt a lányokra.
A megyei verseny megnyerése után, nagyon készültünk az országos döntőre. A siker, a folyamatos, rendszeres munka eredménye. Edzések, otthoni szorgalmi feladatok, hétvégenként gyakorló versenyek. Ennek is köszönhető, hogy öt mérkőzésüket megnyerve, végül az előkelő 5. helyen végzett a csapat.

Gratulálunk a szép eredményhez!
Némethné Bátai Ibolya - sakkoktató

További képek itt