Nélkülük nincs élet

Ha védjük a méheket, akkor óvjuk a természetet, ha sok mézet fogyasztunk, akkor védjük a saját egészségünket is!
Ennek a gondolatnak a jegyében tartottak tematikus hetet iskolánk alsó tagozatos diákjai a közelmúltban. A szorgos és kitartó állatok példamutató viselkedésére igyekeztünk felhívni a figyelmet. Miközben feldolgoztuk életüket, hasznosságukat, kiemeltük állhatatos munkájukat, felhívtuk a tanulók figyelmét arra, hogy mennyire vigyázni kell rájuk. Számuk egyre csökken és már veszélyeztetett faj.
Nem maradhatott el a kis állatok megjelenítése sem. Az első évfolyamosok hajtogatással és színezéssel valósították meg ezeket az állatokat, míg a nagyobbak már a megporzásról készítettek szép képeket. De születtek bábok is, sőt fő életterük, a méhkas és a méhsejtek szabályos szerkezete is megjelent az alkotások sorában. Az elmaradhatatlan mézfogyasztás tette fel az eseményekre a koronát.
Tartalmas és élményekkel átszőtt tanulás volt ez, melyet valamennyi alsós diákunk nagy élményként élt át.

További képek itt