Újévi nagytakarítás és a gyűrű fennmaradt

Amikor még a gyerekek lelkesek és szívesen fognak a kezükbe törlőrongyot, seprűt, vagy bármilyen takarító eszközt, akkor szükséges mindennek teret biztosítani.

Ökoiskolaként fontos feladatunk szűkebb és tágabb környezetünk szépítése, élhetőbbé tétele. Ennek egyik elelme, hogy megtanítjuk diákjainknak: gyerekként is nagyon sokat tehetnek mindezért.

Az újév kezdetén, január 24-ével kezdődő héten, alsósaink takarítóeszközöket ragadtak a kezükbe és közvetlen környezetüket, padjaikat, termeiket tisztává varázsolták. Öröm volt nézni vidámságukat, lelkesedésüket, ahogy azon ment a torzsalkodás, hogy a kevés eszközt ki ragadja magához. Rövid idő alatt szebbek lettek a termek, mintha szakember végezte volna és a gyűrű sem esett le az ujjukról. Remek csapatmunka volt!

Bízunk benne, hogy ez a lelkesedésük később is töretlenül megmarad és meg tudjuk őrizni ezt a hagyományunkat!

További képek itt