Láttad-e már a zenét?

Hatodik évfolyamunk 32 tanulója kapott a Fenntartótól térítésmentes színházlátogatási lehetőséget. Tanítványaink a Bartók Kamaraszínház színpadán Szentpéteri Csilla zongoraművész – zeneszerző és zenésztársai „Láttad-e már a zenét?” című előadását tekinthették meg. A gyerekeknek egy igazán nagyszabású és izgalmas zenei utazásban volt részük.
A művésznő 2015-ben indította útjának a zenei műfajokon átívelő országos, ifjúsági koncertsorozatát. Belátta, hogy XXI. században nagyon nehéz a diákokat megérinteni a klasszikus szerzők műveivel, annyira más világban élnek, ezért igyekszik más úton megközelíteni a fiatalokat. A komplex audio-vizuális élményt nyújtó koncerten a zenén túl, a színpadon négy nagyméretű LED-falon zenére komponált kreatív filmek, varázslatos animációk, ismeretterjesztő fotósorozatok varázsolják el az ifjú közönséget. A repertoárban ismert klasszikus zeneszerzők kedvelt dallamai hangoznak el eredetiben és a XXI. század kedvelt műfajaival ötvözve (jazz, blues, rock, latin, világzene és filmzene műfajok), valamint a zongoraművész saját szerzeményei.

Köszönjük a lehetőséget.

További képek itt